Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          ZİYARETÇİ DEFTERİ          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi

PERŞEMBE MERKEZ (YENİ) CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR YARDIMLARINIZ İÇİN:
Ziraat Bankası Hacıkadı Şubesi Merkez Camii Yardım Hesabı(Şube kodu:792)
TÜRK LİRASI için: 13304892-5004


Güncel - Ahmet Bulut Nebioğlu Beldesinde Konferans Verdi - PERŞEMBENİN SESİ
   
 Ahmet Bulut Nebioğlu Beldesinde Konferans Verdi

Ahmet Bulut Nebioğlu Beldesinde Konferans Verdi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 20.2.2013 - 00:24:04 


İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut, Nebioğlu Beldesinde “ Namazla Diriliş” konulu konferans verdi.Nebioğlu Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği organizasyonuyla Nebioğlu Merkez Camii altında düzenlenen konferansa yaklaşık 500 kişi katıldı. 19 Şubat Salı...


 
 
    
 
 

Ahmet Bulut Nebioğlu Beldesinde Konferans Verdi

 
 
 
 İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut,  Nebioğlu Beldesinde “ Namazla Diriliş”  konulu konferans verdi Nebioğlu Merkez Camii altında düzenlenen konferansa  vatandaşılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Nebioğlu Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği organizasyonuyla Nebioğlu Beldesinde

“ Namazla Diriliş” konulu konferans düzenlendi. Konferansın  davetli konuşmacısı, Dost TV  programcısı ilahiyatçı-yazar  Ahmet Bulut idi. Programa siyasi ve sivil toplum örgütü  temsilcileri, belediye başkanları, bazı daire amirleri, eğitimciler, muhtarlar, bazı belde belediye başkanları, din görevlileri,  yerel basın temsilcileri, Perşembe ,Nebioğlu   ve  belde ve köylerden vatandaşlar katıldı.

 

 

19 Şubat 2013 Salı günü saat  19.30’da başlayan programa yoğun ilgi gösteren vatandaşların bir kısmı ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut’u  ayakta dinledi. Konferansa bay bayan yaklaşık 500 kişi katıldı.

 

.

Perşembe Beldesi Yeni Mahalle Camii din görevlisi imam hatip Raşit Bayraktar’ın sunuculuğunu üstlendiği program, İstiklal Marşının okunmasıyla açıldı.

 
 
Program, Madenler Köyü Akkaşoğlu Mahallesi Camii din görevlis imam hatip Erdal Saraç’ın  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.Saraç’ın  okuduğu ayetlerin Türkçe  meali bilgisayar destekli   sinevizyonla  perdeye  yansıtıldı.

 

 

Daha sonra sunucunun davetiyle  selamlama konuşmasını yapmak üzere  “Nebioğlu Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği” Başkanı Tekin Verim  kürsüye geldi.  Konuşmasına, Peygamberimize yazılmış bir naatla  başlayıp, Çanakkale Şehitlerine(M.Akif)  şiiriyle devam eden Verim, protokolü ve programa katılan vatandaşları selamladı.  Altı  ay kadar önce 7 arkadaşıyla,  manevi değerleri yükseltmek , yüceltmek  ve devamını sağlamak  amacıyla   bu derneği kurduklarını, söyleyen Verim , Hz. Peygamberin gençliğinde(peygamberlik gelmeden önce )   kurucuları arasında bulunduğu   Hilful-Fudul  Cemiyetini örnek aldıklarını belirterek şöyle devam etti:

 

“ 18 Martta Çanakkale Şehitlerini anacağız. Araştırdım; Zonguldaktan , Çanakkalede 2.090 şehidimiz var. Bu şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi ziyaret etmek, hatırlamak, onlara teşekkür edip dua etmek için dernek olarak Çanakkale’ye gezi düzenleyeceğiz. Programımıza uzaktan yakından gelenlere bilhassa Ahmet Hocama çok teşekkür ediyorum. Tek dileğimiz Allah’ın rızasını istemek ve onu kazanmaktır. Saygılar sunuyorum.”

 

Verim’in ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut davet edildi.

 

 

 

Ahmet Bulut’un Özgeçmişi

 

Ahmet Bulut 1971 yılında Çanakkale Bayramiç  ilçesi Karaköy  köyünde doğdu. İmam Hatip Lisesini Bayramiç’te tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Türkiye onu namaz gönüllüleri platformundaki çalışmaları , konferansları ,  namazı gönüllere sevdirmesi ve Hilal TV’deki programlarından tanıdı. Namazla Dirilişe Çağrı(100.Baskı), Ramazanı Nasıl İhya  Ederim(15.Baskı), Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdirelim(5.Baskı), Kur’an’la Yaşamak ve Aşkın Ev Hali  ve Fatma (15.Baskı) adıyla yayımlanmış  6 kitabı bulunuyor. Evli ve 4 çocuk babası. Bulut, Dost TV ve Hilal TV’de ve radyoda  programlar yapıyor, namaz gönüllülerinin çalışmalarını organize ediyor, konferanslara katılıyor

 

Sunucunun davetiyle  kürsüye gelen İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut,

konuşmasına Euzü besmele ve Peygamberimize salat ve selamla başladı, ardından salondaki vatandaşları selamladı.  Bulut, 4-5 yıldır Çaycuma’ya geldiğini, Çaycumalıları sevdiğini , iki gün önce de Avrupa’dan yurda döndüğünü hatırlatarak şöyle  konuştu:

 

 
 
MÜSLÜMANLARIN YÜZDE  OTUZU NAMAZ KILIYOR!

 

“Şu cennet vatanımızda, yüzde 99’u Müslüman olan şu ülkemizde namazını kılabilenlerin oranı yüzde 30’u geçmiyor. Rabbimiz Kur’an’da 103 yerde namazı emrediyor. Rabbimiz, Peygamberimize peygamberliğinin ikinci gününde namazı öğretiyor, namazı emrediyor. Peygamberimizin ömrünün sonuna kadar namazla arasına hiçbir şey girmemiş.

Peygamberimiz, sizin yemeğe, içmeye duyduğunuz özlemden fazlasını ben namaza karşı duyuyorum diyor.

Hiç namaza acıktığınız oldu mu kardeşlerim?

Efendimiz namaza acıkır,  namaza susarmış. Kendi başına kaldığında namazlarını uzatır, geceleri teheccüde kalkar,  sabah namazı vaktine  kadar,  ayakları şişene kadar namaz kılardı.

 

 

 

DEDELERİMİZ SAVAŞ MEYDANLARINDA NAMAZ KILIYORDU.

ARADAN BİR ASIR GEÇMEDEN TORUNLARININ YÜZDE YETMİŞİ NAMAZI TERKETTİ!

 

 Çanakkale’de dedelerimiz savaş meydanlarında namazı terk etmediği için Allah onlara zaferler nasip etmiş. Çanakkale hatıralarını okurken, Kayserili Mustafa Hulusi’nin şu  hatırası dikkatimi çekti. Mustafa Hulusi, o zamana kadar namazını hiç terk etmemiş. Çanakkale Savaşında ise namazını siperde teyemmümle kılmış. Bir gün gelmiş, komutanına: ‘Komutanım ne olur, şu derenin kenarına gideyim, bir abdest alayım. Daha sonra şu çalının arkasında iki rekat namaz kılayım, öleceksem öyle öleyim’ demiş.

 

Bu hatırayı okuyunca düşündüm ki; Mustafa Hulusi, o zamana kadar namazını hiç bırakmamış. Teyemmümle, ima ile siperde namaz kılıyor ve yine de içine sindiremediği için gelmiş komutanına, ‘Komutanım, müsaade et, şu dereden abdest alayım, şu çalının arkasında namazımı kılayım, öleceksem öyle öleyim’ diyor.

 

Kıymetli kardeşlerim!

O’mu Müslüman;  yoksa sıcak yatağından kalkıp, sıcak suyla abdest alıp, sıcacık odada, seccademiz üzerinde namaz kılmaya derman bulamayan bizler mi Müslümanız?

O Müslüman ise biz neyiz?

Ne oldu bize ki; daha aradan bir asır geçmeden O dedenin torunlarının yüzde yetmişi namaz kılamayacak hale gelmiş!

 

 

 
AHİRETTE İLK SORU NAMAZDAN OLACAK!

 

Namaz Gönüllüleri  Platformu olarak, nasıl olur da bir kardeşimizi daha namazla buıluşturabiliriz diye  gecemizi gündüzümüze katarak Türkiye’yi dolaşıp namazı anlatıyoruz. Hamd olsun güzel sonuçlarını görüyoruz.

 

 

Öldükten sonra ilk hesabımızın namazdan olacağını bize Peygamber Efendimiz haber veriyor. Yani baraj sorumuz namazdan olacak. Ve nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz diyor Efendimiz.

Ahirete namazsız olarak gidersek ebedi hayatımızı kaybedeceğiz.  Bundan daha ciddi bir haber olabilir mi?

 

 

Namaz Peygamberimizin hayatının merkezindeydi. Cennete gitmenin şifresini Yüce Rabbimiz, Mu’minun Suresinde veriyor: ‘ Muhakkak müminler kurtulmuşlardır ki; onlar ki, namazlarını huşu içerisinde ikame ederler. Namazlarını devamlı kılarlar, muhafaza ederler’. İşte onlar Firdevs Cennetine girecek olanlardır’ buyuruyor.

 

Demek ki mümin olmanın, imandan sonra  elle tutulur, gözle görülür somut ifadesi namazmış.

Rabbimiz Nisa Suresinde(142. Ayet)  münafıkların hallerinden bahsediyor. Çok enteresan. Onlar namaz kılmaz demiyor. ‘Onlar namaza üşene üşene, tembel tembel kalkarlar, Allahı’da pek az anarlar’  buyuruyor. Asr-ı Saadetin münafıkları bile namaz kılıyor, 21.nci asrın dindarı, sofusu, mücahidi, müslümanı namaz kılmıyor. Çok acayip bir şey!

 

Allah ile aranızın nasıl olduğunu merak ediyorsanız ; o zaman namazınıza bakacaksınız. Allah ile aranız nasıl? Namaz Yüce Rabbimizin bize sunduğu bir gök sofrasıdır. Kulun Rabbine en yakın olduğu yerdir. Allah’a teşekkür etmenin ispatıdır.

 

 

 

ALLAH BİZİ GÜNDE 5 DEFA HUZURUNA ÇAĞIRIYOR,

 

Müslümanlar günde 5 kez namaza davet ediliyor. Allah bizi günde 5 defa huzuruna çağırıyor. Hayyalesselah. (Haydin namaza), HayyalelFelah (Haydi kurtuluşa)

 

Ezanı okuyan müezzin ise de , bu davetin asıl sahibi Allah’tır. Bu davete gitmediğimiz zaman kimi reddetmiş oluyoruz? Sadece bunu bilsek yeter değil mi?

Kanınızdan, canınızdan olan evladınızıa3 defa seslendiğinizde eğer gelmese haddini bildiriyorsunuz değil mi? Ama Rabbimiz o kadar merhametli ki,  bizi ömrümüz boyunca bekliyor. Ey kulum hadi gel namaza kurtul diyor. Biz, yarabbi işim var diyoruz, çalışmakta ibadettir diyoruz, bahaneler buluyoruz.

 

 

 

KALBİ TEMİZ OLANLAR NAMAZ KILMASIN DİYE BİR EMİR YOK!

 

Sevgili Peygamberimiz gelmiş gelecek bütün insanların en temiz kalpli olanıydı. Ayakları şişinceye kadar namaz kılıyordu. Biz,  namaz söz konusu olunca kalbimiz temiz diyoruz.

 

Ahmet Bulut, Namaz ve Kur’an ile  alakalı olarak konferanslarında başından geçen ilginç ve duygusal kimi  olayları anlatınca salondaki konuklar bazen  güldü, bazen de gözyaşı döktü

 

Kur’an’da

-Ey kalbi temiz olanlar, siz namazdan muafsınız

-Ey kalbi kirli olanlar kalkın namaz kılmaya denilmiyor.

 

Hz. Ebubekir diyor ki; ‘ Ölüm bize, bir nefes aldığımızda veremeyecek, verdiğimizde alamayacak kadar yakın’

Canım kurban olsun senin yoluna, adı güzel, kendi güzel Muhammed diyoruz.

Peygamberimiz bizlere  ‘ Bırak canını vermeyi, gel namazınla’ dese ne diyeceğiz?

Namaza vakit ayıramayan canını nasıl verecek?

 

Bulut konuşmasını, “ Siz bizi tercih ettiniz, Rabbim de sizi tercih etsin. En kötü gününüz böyle olsun. Allah’a emanet olun” diyerek bitirdi.

Programdan sonra ilahiyatçı yazar  Ahmet Bulut’a ,  Ak Parti  Çaycuma İlçe Başkanı Bünyamin Bostancı tarafından meşhur Çaycuma  Manda Yoğurdu hediye edildi.

Sahnede kitaplarını da imzalayan ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Bulut, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Program saat 22.00’de sona erdi.

 
.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

 

  Editör :  Ferat ÖZYURT

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 2 Puan Verildi
 Kaynak :  PERŞEMBENİN SESİ

 Kategori  Güncel

1750 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Habervaktim.com
 Zonguldak Haberler.com
 Duyuru
 Köşe Yazıları

Kenan Tunç

Kenan Tunç ¬
YAŞLILIK MUHABBETİ

Lütfi DEDEMEN

Lütfi DEDEMEN ¬
İCRAATIN İÇİNDEN

Yrd.DoçDr.Cahid Kara

Yrd.DoçDr.Cahid Kara ¬
CAMİLERİMİZ ve BİZ

İlyas KARA

İlyas KARA ¬
Bilgisayar Satın Alma Rehberi - 3

Ferat ÖZYURT

Ferat ÖZYURT ¬
İSTİKLÂL MARŞININ KABULÜ ( 12 Mart 1921 )

Ahmet Burak ÖZYURT

Ahmet Burak ÖZYURT ¬
Genç Kaşifler Treni-1

Necati AKSOY

Necati AKSOY ¬
ZAMANIMIZIN GENCİNE NASİHAT

Hüseyin Altuncu

Hüseyin Altuncu ¬
GÜNÜMÜZ İNSANI

Nevim Karahan

Nevim Karahan ¬
Balçova Anadolu Lisesi Şiir Dinletisi
 
 
PERŞEMBE BELDEMİZDE GİYİM VE  EL NAKIŞI  KURSLARI SERGİSİ AÇILDI PERŞEMBE BELDEMİZDE GİYİM VE EL NAKIŞI KURSLARI SERGİSİ AÇILDI
Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda düzenlenen sergide el emeği göz nuru eserler büyük ilgi gördü.......
PERŞEMBE MERKEZ CAMİİNDE  KANDİL SABAHI MUHTEŞEM GENÇLİK BULUŞMASI... PERŞEMBE MERKEZ CAMİİNDE KANDİL SABAHI MUHTEŞEM GENÇLİK BULUŞMASI...
ÇOGUNLUĞUNU GENÇLERİN OLUŞTURDUĞU 2 BİN İN ÜZERİNDEKİ CEMAAAT SAĞANAK YAĞMURA ALDIRMADAN KANDİL SABAHINDA PERŞEMBE MERKEZ CAMİİNDE SABAH NAMAZINDA BULUŞTU....

PERŞEMBE BELDEMİZDE GİYİM VE EL NAKIŞI KURSLARI SERGİSİ AÇILDI
BERAT GECESİ BİZİM İÇİN FIRSAT KAPISIDIR
PERŞEMBE BELDEMİZDE BERAT KANDİLİ İDRAK EDİLDİ(2016)
 
 Takvim
27  Mayıs 2016  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 
 Ziyaretçi Ystatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 280
 Dün : 408
 Toplam : 719326
 Ip No : 54.198.213.98
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9349 2.9402
  Euro 2.6626 2.6802
 
 Hava Durumu 

Güncel | Eğitim | Spor | Ekonomi | Kültür Sanat | Sağlık | Söyleşi | Öykü ve Şiir | Bilim ve Teknoloji | Yaşam | Bartın Haberleri | Tefekkür-İnanç | Analiz Yazıları | Perşembe Merkez Camii | Gizlilik Politikası


 
 

   © Copyright - 2008- PERŞEMBENİN SESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net

altyapısını kullanmaktadır. Site Admin: İlyas KARA
Haber Admin: Ferat ÖZYURT

1,64 saniye.