Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          ZİYARETÇİ DEFTERİ          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi

PERŞEMBE MERKEZ (YENİ) CAMİİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR YARDIMLARINIZ İÇİN:
Ziraat Bankası Hacıkadı Şubesi Merkez Camii Yardım Hesabı(Şube kodu:792)
TÜRK LİRASI için: 13304892-5004


Güncel - Hafızlara Taçları Takıldı - PERŞEMBENİN SESİ
   
 Hafızlara Taçları Takıldı

Hafızlara Taçları  Takıldı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.10.2010 - 03:18:50 


İlçemize bağlı Saltukova Beldesi Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığını ikmal eden 3 kız öğrenci yapılan cemiyet töreni ile taçlarını taktı.İlçe Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ , Saltukova Belediye Başkanı Adil DÜZLÜ programa birer konuşma ile katıldı..


 
 
 
 
Hafızlara Taçları  Takıldı

Çaycuma İlçemize bağlı  Saltukova  Beldesi Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığını ikmal eden 3 kız öğrenci yapılan cemiyet töreni ile taçlarını taktı.

Çaycuma İlçe Müftümüz Hüseyin DEMİRTAŞ , Saltukova Belediye Başkanı Adil DÜZLÜ  programa birer konuşma ile katıldılar.Müftülüğümüze bağlı olarak dini eğitim ve öğretim faaliyetini sürdüren Kur’an Kurslarımızda hafızlıklarını bitiren öğrencilerimiz için cemiyet programları yapılıyor.2010 yılında hafızlığını bitiren 5 öğrencimizden 3'ü için Hafızlık Cemiyet Programı yapıldı.
 
Saltukova Beldesi Yatılı Kız Kur’an Kursunda  Kur’an-ı Kerimi baştan sona ezberleyerek hıfzını  tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınavda belgelerini  alan 3 kız öğrencimiz için 09.10.2010 tarihinde Cemiyet Programı yapıldı.

Saltukova Belediye Düğün Salonunda öğleden sonra yağmur altında başlayan program  öncesinde  misafirlere ikramda bulunuldu.

Hafızlık Cemiyet Programı İstiklal Marşının okunmasından sonra Kur’an tilaveti ile başladı.Hafız Şarki ÇINAR’ın okuduğu aşr-ı şerif gönülleri titretti.

“Kur’an ve Hafızlık” konulu slayt gösterimi ilgi ile izlendi.Ardından Programın açılış konuşmalarına geçildi.

 

Çaycuma Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Halkımızı dini konularda aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli olan Başkanlığımız bu görevini taşra teşkilatlarında müftülüklerimize bağlı olarak çalışan din görevlilerimiz ve Kur’an Kursu öğreticilerimiz eli ile yapmaya devam ediyor.Din hizmetlerinde Kur’an kurslarında verilen hizmetlerin değeri gerçekten çok yüksektir.Zira buralarda din eğitimi,Kur’an eğitimi veriliyor.Hafızlık bu eğitimin en önemli bölümünü teşkil ediyor.Elhamdülillah geçen yıl  3 öğrencimiz hafız olmuş idi.Bu sene 5 öğrencimiz hafız oldu. Bu öğrencilerimizden 3 tanesi Saltukova Kız Kur’an Kursumuzda hafızlığını ikmal etti.Öncelikle bu hafızlık hizmetinde özverili çalışmalar yapan Kur’an Kursu Öğreticimiz ve Yöneticimiz Şennur SAKA hocamızı tebrik ediyorum.Hafızlığını ikmal eden öğrencilerimizi tebrik ediyorum.Öğrenci velilerimize göz aydınlığı diliyorum.Hafız olmak , gerçekten çok büyük bir şeref ve sorumluluktur.Bu öğrencilerimizin dini eğitimlerini devam ettirmek sureti ile güzel dinimize hizmet vereceklerine inanıyorum”, dedi.

 

İlçe Müftümüzün ardından Saltukova Belediye Başkanı Adil DÜZLÜ de bir selamlama konuşması yaptı. Başkan DÜZLÜ konuşmasında , beldesinde başarılı  bir din eğitimi veren Yatılı Kız Kur’an Kursu olmasından ve cemiyet programı düzenlenmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek teşekkür etti.

Programın diğer bölümünde bayanlara yönelik olarak devam etti.

 
 
Saltukova Beldesi Yatılı Kız Kur’an Kursu Yöneticisi ve aynı zamanda Hafızlığını bitiren kız öğrencilerin de  hocası olan Hafız Şennur SAKA yaptığı konuşmada , bu günü yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Katılımlarından dolayı öğrenci velilerine ve bayan vatandaşlara teşekkür etti.
 
 
Ardından hafızlıklarını ikmal eden Emine ÇÖTÜR, Serpil ÇATAL ve Kübra DEMİR’e taclarını taktı
 
 

Duygusal anların yaşandığı tac töreni ardından İlçe Vaizesi Nurhan GÜNAY bir konuşma yaptı.Vaize GÜNAY , İslam Dininin  Kur’an okumaya ve anlamaya verdiği önemi dile getirdi.Çaycuma ilçesinde hafızlık yapan öğrencileirmizin sayısının artmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ardından Kur’an Kursu öğrencileri tarafından hazırlan programa geçildi.Kur’an Kursu Öğrencileri söyledikleri ilahiler,şiirler ve Kur’an tilavetleri ile izleyenlere manevi coşku yaşattılar.

Programın sonunda Hafız öğrencilere hediyeleri verildi. Yapılan dua ile program sona erdi.

 
 
 
 
 
 

  Editör :  Ferat ÖZYURT

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 19 Puan Verildi
 Kaynak :  çaycuma müft.

 Kategori  Güncel

4611 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Habervaktim.com
 Zonguldak Haberler.com
 Duyuru
 Köşe Yazıları

Kenan Tunç

Kenan Tunç ¬
YAŞLILIK MUHABBETİ

Lütfi DEDEMEN

Lütfi DEDEMEN ¬
İCRAATIN İÇİNDEN

Yrd.DoçDr.Cahid Kara

Yrd.DoçDr.Cahid Kara ¬
CAMİLERİMİZ ve BİZ

İlyas KARA

İlyas KARA ¬
Bilgisayar Satın Alma Rehberi - 3

Ferat ÖZYURT

Ferat ÖZYURT ¬
İSTİKLÂL MARŞININ KABULÜ ( 12 Mart 1921 )

Ahmet Burak ÖZYURT

Ahmet Burak ÖZYURT ¬
Genç Kaşifler Treni-1

Necati AKSOY

Necati AKSOY ¬
ZAMANIMIZIN GENCİNE NASİHAT

Hüseyin Altuncu

Hüseyin Altuncu ¬
GÜNÜMÜZ İNSANI

Nevim Karahan

Nevim Karahan ¬
Balçova Anadolu Lisesi Şiir Dinletisi
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
PERŞEMBE BELDEMİZDE GİYİM VE  EL NAKIŞI  KURSLARI SERGİSİ AÇILDI PERŞEMBE BELDEMİZDE GİYİM VE EL NAKIŞI KURSLARI SERGİSİ AÇILDI
Perşembe Merkez Camii’nin zemin katındaki çok amaçlı salonda düzenlenen sergide el emeği göz nuru eserler büyük ilgi gördü.......

PERŞEMBE MERKEZ CAMİİNDE KANDİL SABAHI MUHTEŞEM GENÇLİK BULUŞMASI...
PERŞEMBE BELDEMİZDE BERAT KANDİLİ İDRAK EDİLDİ(2016)
 
 Takvim
28  Mayıs 2016  
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


 
 Ziyaretçi Ystatistikleri
   
 Online : 7
 Bugün : 191
 Dün : 583
 Toplam : 719820
 Ip No : 54.224.188.120
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9399 2.9452
  Euro 2.6743 2.692
 
 Hava Durumu 

Güncel | Eğitim | Spor | Ekonomi | Kültür Sanat | Sağlık | Söyleşi | Öykü ve Şiir | Bilim ve Teknoloji | Yaşam | Bartın Haberleri | Tefekkür-İnanç | Analiz Yazıları | Perşembe Merkez Camii | Gizlilik Politikası


 
 

   © Copyright - 2008- PERŞEMBENİN SESİ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu site

 Çilem.Net

altyapısını kullanmaktadır. Site Admin: İlyas KARA
Haber Admin: Ferat ÖZYURT

1,06 saniye.